Chat with us, powered by LiveChat
Przejdź do sklepu Newsletter
Przejdź do sklepu KUP TESTER KOLORU →
Newsletter ZAPIS NA NEWSLETTER →

Zasmakuj
w Avocado.
Kolor roku 2019

Zasmakuj <br/>w Avocado. <br/>Kolor roku 2019

Ciemna zieleń Avocado to kolor marki Dekoral na rok 2019. I nie bez powodu. Zieleń podbija polskie wnętrza, bo to nie tylko piękny kolor, ale też wyraz tęsknoty za naturą jako kolebką dobrego, zdrowego życia. Trudno o bardziej symboliczną barwę, ale też mało który kolor ma tak silne oddziaływanie psychofizyczne. Zieleń przede wszystkim koi zmysły, dlatego od zawsze była symbolem spokoju i odnowy.

Matowa, głęboka barwa Avocado  jest zmysłowa i tajemnicza. Ten kolor pochodzi wprost ze świata natury – możesz go odnaleźć w zieleni iglastych drzew, w chropowatej skórce owocu awokado. Jest odpowiedzią na nadmiar sztucznych, natężonych kolorów wyświetlanych na ekranach urządzeń elektronicznych. Ten odcień zieleni wprowadzi we wnętrzach spokój, ukoi zmęczone oczy i pięknie wyeksponuje inne materiały wykończeniowe.
Avocado to głęboki, aksamitny odcień o niezwykle eleganckim wyrazie, opracowany z myślą o niebanalnych oraz intrygujących przestrzeniach. Nie trzeba bać się ciemnych barw we wnętrzach – wystarczy je połączyć z odpowiednimi dodatkami, by nadać aranżacji elegancki i ponadczasowy charakter. Ciemna zieleń znajdzie zastosowanie we wszystkich aktualnie modnych stylach, od dekadenckiego maksymalizmu, przez boho, aż po urban jungle. Będzie pasować zarówno do stylów surowych i naturalnych, jak kochany przez Polaków styl skandynawski, ale też do wyrafinowanej klasyki - jak styl art deco, czy modern classic. Jest doskonałym tłem dla wielu materiałów wykończeniowych – zarówno tych szlachetnych, jak kolorowe metale i polerowany marmur, aż po surowe drewno czy industrialny beton.

Kolejną zaletą koloru Avocado jest jego uniwersalne zastosowanie w dowolnym pomieszczeniu: od przedpokoju, przez część dzienną, po kuchnię i łazienkę. Ciemną zieleń można łączyć bez obaw z szarościami czy beżami, a także klasyczną bielą lub innymi odcieniami zieleni, co da modny efekt monochromatyczny. Z Avocado idealnie komponują się też inne ciemne kolory jak bordo, musztardowy, czy granat. Chętnie stworzy też modny duet z różem.