Chat with us, powered by LiveChat
Przejdź do sklepu Newsletter
Przejdź do sklepu KUP TESTER KOLORU →
Newsletter ZAPIS NA NEWSLETTER →

Beż to nowa szarość

Beż to nowa szarość

Beż kojarzy się z powściągliwością i klasyką. Jest nienachalna, bo to neutralny kolor, ale nie można odmówić jej klasy. Jej przeciwnicy uważają, że to nudny kolor, ale właśnie ta cecha dla innych jest zaletą – to półchromatyczna barwa, która pasuje do niemal każdej stylizacji niczym kameleon.

Użyty jako tło, beż podkreśla inne kolory wydobywając ich naturalny urok. Wykorzystując beż w roli koloru przewodniego we wnętrzu możemy zaszaleć z barwnymi akcentami, bez obaw o przesadę. Mówi się, że beż to nowa szarość – ma szansę zastąpić swoje chłodne odpowiedniki, które od kilku sezonów królują w polskich domach.

Modne kolory często mają swe źródła w historii wnętrz, ale w każdej epoce zyskują nieco inne oblicze.  Beż królował już w latach 70-tych, ale beż 2019 to już nie ten sam kolor, co 40 lat temu. W paletach Dekoral znajdziemy wiele różnych tonów i odcieni beżu: od jasnych jak beżowy to jest to, Kwiat bawełny czy Harmonia, po ciemniejsze: Aksamitny dotyk, Cafe macchiatto, Camel. Jeśli cenisz trendy, połącz beż z bordo, butelkową zielenią, czy chłodnymi błękitami. W stylizacjach klasycznych i stonowanych elegancki efekt da zestawienie beżu z bielą i czernią.