Chat with us, powered by LiveChat
Przejdź do sklepu Newsletter
Przejdź do sklepu KUP TESTER KOLORU →
Newsletter ZAPIS NA NEWSLETTER →

Jaki kolor pasuje do pomarańczowego?

Jaki kolor pasuje do pomarańczowego?

Pomarańczowy to kolor energii, kreatywności oraz uśmiechu – to przede wszystkim kolor radości. Otaczając się pomarańczowym, budujemy atmosferę pełną pozytywnych wibracji. Wchodząc do ciepłego wnętrza w słonecznych kolorach, nabieramy sił i nastrajamy się optymistycznie na cały dzień. W jakich pomieszczeniach możemy położyć farby w pomarańczowych odcieniach? Na pewno w pokoju dziennym, w salonie oraz w jadalni – wszędzie tam, gdzie jesteśmy aktywni, gdzie działamy i myślimy kreatywnie. A z jakimi innymi barwami skomponować niezwykle energetyczny kolor pomarańczowy? Kilka naszych pomysłów w poniższym tekście.

Pomarańczowy to kolor energii, kreatywności oraz uśmiechu

Energetyzująca jadalnia

Jeżeli chcemy parzyć kawę i robić tosty myślami będąc w słonecznej Hiszpanii, to pomarańczowy jest właśnie dla nas. Jako główny kolor ścian możemy wybrać jasny Słoneczny Len z palety Clean & Color lub bardziej intensywny odcień Mandarynki z palety Łazienka&Kuchnia bądź Soczystej Pomarańczy z palety Clean & Color. Do pomarańczy pasuje jasna zieleń – znajdziemy ją pod nazwą Trawa Cytrynowa z palety Voice of Color. Do tego możemy dobrać zielono-żółty odcień o nazwie Cytrynowy Stretch z palety Clean & Color. Aby przełamać kolory, warto wprowadzić w niewielkich ilościach ciemny, grafitowy szary, np. kolor Jasny Zmierzch z palety Clean & Color, lekko wpadający w granat lub klasyczny – Atłasowy Grafit, również z palety Clean & Color. Dzięki dodatkowi szarości wnętrze jadalni wyda się ciekawsze, co więcej - użycie neutralnej szarości pozwoli na płynne przejście do innych pomieszczeń, w innych rozwiązaniach kolorystycznych.

Energetyzująca jadalnia

Ciekawość świata w piaskowych odcieniach

W roku 2021, po wielu trudnych chwilach związanych z pandemią, jesteśmy bliżej siebie i bliżej ziemi. Zmiany kolorystyczne, na które decydujemy się teraz, również skłaniają nas ku kolorom ziemi. W ten trend idealnie wpasowuje się kolor Piasek Pustyni z palety Moc Koloru – subtelny i łagodny odcień pomiędzy pomarańczą a beżem - jednocześnie nawiązuje do ziemi, dlatego będziemy czuć się w tym kolorze bezpiecznie, ale także przywołuje na myśl dalekie podróże. To kolor dla osób pogodnych i uważnych, ceniących sobie relacje z bliskimi oraz dla osób żądnych wiedzy i ciekawych świata. Kolor ten możemy uzupełnić kremowymi, jasnym odcieniami pomarańczy, takimi jak np. Morelowy Krem z palety Moc Koloru lub Mus Brzoskwiniowy z palety Energia Barw. Do tego świetnie będzie pasował kolor mlecznej kawy i cynamonu, np. Słodkie Toffi z palety Voice of Color oraz Moc Koloru lub cielista Czysta Forma z palety Clean & Color. Do przełamania idealna będzie oliwkowa zieleń, którą znajdziemy w kolorach Trawa Morska lub Amerykański Sen z palety Clean & Color oraz w czystej postaci pod nazwą Drzewo Oliwne z palety Moc Koloru. W tak zaaranżowanym kolorystycznie salonie pięknie będzie wyglądała żywa zieleń – orientalne palmy, tzw. drzewka szczęścia lub drzewka pomarańczowe.

Ciekawość świata w piaskowych odcieniach

Dobry nastrój na powitanie

Jasne kolory nabierają jeszcze piękniejszych odcieni w promieniach słońca. Aby zaczarować przestrzeń swojego domu albo mieszkania, zadbaj o pozytywną aurę już od samych wejściowych drzwi. Przedpokój w kolorze pomarańczowym przywita zarówno gości, jak i mieszkańców, szerokim i szczerym uśmiechem. Do słonecznych odcieni pomarańczy możesz dodać dla przełamania trochę chłodnych, ale bardzo jasnych beżów. Naszą propozycją jest kolor o nazwie Bita Śmietana z palety Moc Koloru lub Perkalowy Beż z palety Clean & Color. Jeśli masz ochotę na nieoczywiste rozwiązanie, słoneczną sielankę przełam klasyczną czernią lub wpadająca w granat barwą Czarny Płomień z palety Clean & Color. Z kolei dla mniej odważnych, bezpiecznym dodatkiem będzie szary lub fiolet.

Dobry nastrój na powitanie

Różne odcienie pomarańczy

Pomarańcz zmienia się w zależności od ilości zawartych w nim promieni słonecznych. Pomarańczowy z dużą porcją słońca dodaje energii i pobudza do działania. Z kolei zgaszony, ceglasty pomarańcz, w kolorze terracotty lub gliny kojarzy się z ziemią, domem oraz rodziną – wprowadza spokojny, wyważony nastrój pełen wzajemnego szacunku i ciekawości wobec świata i innych. Do koloru pomarańczowego pasują beże, jasne brązy, szarości, zielenie oraz czernie.

Różne odcienie pomarańczy