Chat with us, powered by LiveChat
Przejdź do sklepu Newsletter
Przejdź do sklepu KUP TESTER KOLORU →
Newsletter ZAPIS NA NEWSLETTER →

Kolor roku 2023: Subtelna Szałwia.

Zwolnij tempo!

Kolor roku 2023: Subtelna Szałwia.</p> Zwolnij tempo!

We współczesnym, pełnym zmian świecie sposobem na ukojenie niepokoju jest zwrot ku naturze i jej harmonijnemu pięknu. Kolorem roku 2023 marki Dekoral ogłaszamy więc Subtelną Szałwię – odcień o ziołowej konotacji, posiadający mnóstwo wdzięku i kojącej łagodności. Sprawdź, jak mogą prezentować się modne kolory ścian w 2023 roku i wprowadź naturalny urok szałwii do swojej przestrzeni.

Jak wybierany jest kolor roku Dekoral?

Aby wybrać kolor roku, czyli szczególny odcień pasujący do nastroju chwili, eksperci starają się zrozumieć, dokąd zmierza nasz zglobalizowany i zdigitalizowany świat. Barwa przemawia do nas w języku, który instynktownie rozumiemy i pozwala bez słów wyrazić to, co czujemy. W sytuacji globalnej niepewności i ciągłych zmian sposobem na ukojenie niepokoju jest zwrot ku naturze i jej harmonijnemu pięknu. Jaki kolor będzie modny w tym roku? W 2023 roku postawiliśmy na barwę niosącą wytchnienie i uspokajającą zmysły. Kolorem roku marki Dekoral ogłaszamy Subtelną Szałwię – odcień o ziołowej konotacji, posiadający mnóstwo wdzięku i kojącej łagodności. 
 

Kolor roku 2023 – jaka jest Subtelna Szałwia?

Subtelna Szałwia to kolor nieoczywisty i złożony. Jest to delikatna zieleń o chłodnym niebieskawym odcieniu, delikatnie zgaszonym, co czyni go miękkim i łagodnym. Te atrybuty koloru sprawiają, że możesz go użyć bez obaw niemal w każdym pomieszczeniu. Jako odcień chłodny, o jasnym tonie, potrafi optycznie powiększyć wnętrze, dzięki czemu sprawdzi się także w mieszkaniach o niewielkim metrażu. Świeżość szałwiowej zieleni wprowadzi do wnętrz lekkość i rześkość, przywodzącą na myśl aromat czystego powietrza łąki lub lasu. Inspirowaną naturą farbę w kolorze szałwii stosować można zarówno w domach, jak i blokach, wśród miejskiej zabudowy, gdzie potrzeba otaczania się kojącymi barwami czerpanymi z przyrody jest najbardziej zauważalna.

Kolor roku 2023 – jaka jest Subtelna Szałwia?

Do jakich wnętrz wprowadzić nasz kolor roku 2023?

Wybierając Subtelną Szałwię, wprowadzisz do domu efekt świeżości oraz atmosferę spokoju i wyciszenia. Z tego względu doskonałym zastosowaniem dla tego koloru będą miejsca relaksu i skupienia, takie jak sypialnia, salon czy pokój do pracy lub nauki dla najmłodszych. Nowoczesne domy często mają mniej podziałów, z płynną i elastyczną przestrzenią zaaranżowaną do pełnienia różnych funkcji. W takich wnętrzach kolor ten wspierać będzie dwie odmienne potrzeby, stanowiąc sprzyjające tło zarówno do pracy, jak i odpoczynku. Farbę w kolorze szałwii nanieść możesz na jedną lub dwie ściany, tworząc tym samym nastrojową aranżację i optycznie dzieląc przestrzeń na strefy – jadalnianą, wypoczynkową, do pracy lub zabawy. Delikatna zieleń będzie harmonizować z każdą z nich.

Do jakich wnętrz wprowadzić nasz kolor roku 2023?

Subtelna Szałwia – uniwersalny kolor w duchu slow-life

Jako kolor natury, odcień szałwiowy wpisuje się w aktualne trendy zrównoważonego rozwoju, slow-life i dobrego samopoczucia, ale nie musisz się martwić, że szybko wyjdzie z mody. Subtelna Szałwia jest nowoczesnym odcieniem o nieco nostalgicznej, a nawet romantycznej naturze, która pasuje także do stylistyk o charakterze vintage czy rustykalnym. Sypialnia w kolorze szałwii, w której dominuje drewno, rattan i miękkie tkaniny, będzie prezentować się doskonale. We wnętrzach urządzonych w stylu współczesnym szałwia będzie łagodzić surowość nowoczesnych materiałów wykończeniowych, a w połączeniu z naturalnym ciepłym drewnem stworzy miłe dla oka zestawienie. Minimalistyczny salon w kolorze szałwii, dopełniony elementami ze szkła i metalu zachwyci miłośników nowych trendów i sprzyjać będzie domowemu relaksowi. 

Subtelna Szałwia – uniwersalny kolor w duchu slow-life

Szałwia a inne kolory ścian – z czym łączyć barwę roku 2023?

Odcień szałwiowy łatwo jest łączyć z beżami i brązami, złamanymi ciepłymi bielami, a także innymi zgaszonymi kolorami, takimi jak niebieski czy brudny róż. Subtelna szałwia użyta jako główny kolor w pomieszczeniu to doskonała podstawa dla wyważonej i harmonijnej, a zarazem wyjątkowej aranżacji. Farbę w kolorze szałwii zestawiać można zarówno z ciepłymi, jak i chłodnymi odcieniami, tworząc niebanalne połączenia i wnętrza o bardzo różnorodnym charakterze. Najnowszy kolor roku Dekoral jest więc propozycją z jednej strony uniwersalną, a z drugiej – wyjątkową. Świeża, łagodna i kojąca zieleń szałwii każdej aranżacji nada niepowtarzalnego charakteru.

Kolor Subtelna Szałwia pochodzi z palety farb Dekoral Moc Koloru, która dostępna jest w sklepach malarskich oraz serwisie Allegro. Zaproś do swojego wnętrza niepowtarzalne piękno i spokój natury z farbą Dekoral!

Szałwia a inne kolory ścian – z czym łączyć barwę roku 2023?