Metamorfoza skrzynki na listy

Drobny, ale zadbany element jak skrzynka na listy, może stanowić przysłowiową "kropkę nad i". Odnowiona, w wyrazistym kolorze może być miłym dla oka akcentem kolorystycznym na tle klasycznego ogrodzenia. Zobacz, jak prosto odnowić skrzynkę na listy z antykorozyjną farbą Dekoral MULTIMETAL.

Metalowe elementy wokół domu często ulegają erozji. Łuszcząca się farba czy rdza to powszechne problemy, z którymi mierzą się właściciele metalowych elementów w otoczeniu domu. Pokażemy Wam jak w prosty sposób odnowić jeden z takich przedmiotów. Skrzynka na listy, bo o niej mowa, może stanowić dekoracyjny element, jeśli się o nią odpowiednio zadba. Idealnym produktem do odnowienia jej jest farba antykorozyjna Dekoral MULTIMETAL. Produkt nadaje się do malowania różnego rodzaju metali, jak blacha ocynkowana, stal, żelazo, miedź czy aluminium. Zapewnia aż 11 lat ochrony antykorozyjnej i nie wymaga farb gruntujących lub podkładowych.

Dekoral MULTIMETAL

W pierwszym kroku należy odpowiednio przygotować powierzchnię przedmiotu, który będzie odnawiany. Należy usunąć niejednorodne fragmenty starych farb oraz rdzy, oczyścić podłoże z luźnych cząstek, a następnie powierzchnię powinno się odtłuścić. 

Wybierz swój ulubiony kolor z palety popularnych odcieni, które znalazły się w linii farb Dekoral MULTIMETAL. Do malowania skrzynki na listy wybraliśmy wyrazisty czerwony kolor Czerwony (RAL 3000). Przed użyciem wymieszaj dokładnie farbę. Produkt należy nakładać dedykowanym do takich prac wałkiem lub pędzlem. Dla bardzo dobrego efektu należy nałożyć 2 lub 3 warstwy. Pamiętaj, żeby pomiędzy aplikacją poszczególnych warstw zachować odstępy czasu. Następnie poczekaj, aż powłoka całkowicie wyschnie. 

Po wyschnięciu i utwardzeniu powłok możesz namalować dekoracyjne elementy używając gotowych szablonów. Dzięki temu, podkreślisz unikalny charakter skrzynki na listy. Na powierzchni pomalowanej kolorem Czerwonym (RAL 3000) podkreśliliśmy detale kolorem Białym (RAL 9003).

Więcej pomysłów na z wykorzystaniem farb renowacyjnych jest dostępna na stronie Inspiracji Dekoral.

Zobacz film i poznaj właściwości farby Dekoral MULTIMETAL.