Chat with us, powered by LiveChat
Przejdź do sklepu Newsletter
Przejdź do sklepu KUP TESTER KOLORU →
Newsletter ZAPIS NA NEWSLETTER →

Pomarańczowy salon – pomysły, inspiracje i aranżacje

Pomarańczowy salon – pomysły, inspiracje i aranżacje

Urządzanie nowego wnętrza lub przeprowadzanie remontu to zawsze spore wyzwanie. I choć ma ono w sobie coś z fascynującej podróży, pewnie już nie raz przekonałeś się, jak trudno czasem podjąć decyzję co do wyboru określonego stylu. Dla wielu największym wyzwaniem aranżacyjnym pozostaje salon. Nic w tym dziwnego, w końcu to pokój, w którym spędzamy najwięcej czasu każdego dnia. Dla niezdecydowanych i osób, które poszukują wyjątkowych, wyrazistych i niebanalnych rozwiązań mamy świetną propozycję – pomarańczowy salon. Pomysły na to, jak stworzyć taką przestrzeń znajdziesz w tym artykule. Sprawdź, czy pomarańczowy salon, to coś dla Ciebie.

Soczyście pomarańczowy salon – aranżacje w barwach słońca

Każdy kolor wzbudza w nas jakieś emocje, kojarzy się z określonymi miejscami, przestrzeniami, wspomnieniami. Niektóre barwy wywołują u większości te same odczucia. Taki jest właśnie kolor pomarańczowy – wyrazisty, mocny, energetyczny i soczysty. Przewodzi na myśl słońce, lato, gorący piasek, aromatyczne owoce cytrusowe. Wprowadzenie koloru pomarańczowego to naturalny zastrzyk pozytywnej energii na cały rok. Ściana w kolorze słońca codziennie, także podczas szarych jesiennych i zimowych dni, będzie działać na Ciebie pobudzająco i motywująco.

Pomarańczowy salon to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich miłośników promieni słonecznych i letniej energii, tęskniących za wakacjami, klimatem plaży i egzotycznych roślin. Pomarańcz w pokoju dziennym doda sił, nastawi pozytywnie i rozjaśni nawet najbardziej pochmurne dni. Zastanawiasz się, jak stworzyć wyjątkowy pomarańczowy salon? Pomysły znajdziesz poniżej.


Soczyście pomarańczowy salon – aranżacje w barwach słońca


Pomarańczowy salon – inspiracje kolorystyczne. Postaw na dobre farby

Doskonałym rozwiązaniem na stworzenie pomarańczowego pokoju dziennego jest przemalowanie ścian. W zależności od własnych upodobań, efektu, jaki chcesz osiągnąć oraz od wielkości pomieszczenia możesz zdecydować się na pomalowanie całego salon, bądź tylko jednej ściany. Istotne jest, aby wybrać farbę dobrej jakości – tylko taka pozwoli cieszyć się nieblaknącym kolorem przez długie lata, a przy tym charakteryzować się będzie odpornością powłoki.

Wśród propozycji przygotowanych przez Dekorala znajdziesz wiele różnych odcieni pomarańczowego. Niektóre z nich są bardzo wyraziste, soczyste i energetyczne – Oranżada, Mus brzoskwiniowy, Bardzo pomarańczowy lub Tutti-frutti. Nie brakuje jednak w naszych paletach barw odcieni ciepłych, ale subtelnych, należą do nich między innymi Piasek pustyni, Łososiowy, Słodkie toffi czy Musztardowy.
Pomarańcz to kolor o wielu odsłonach, pomyśl więc, która z nich pasuje do Ciebie i Twojego wnętrza najlepiej. Pomarańczowy salon może być także kombinacją kilku odcieni – Oranżada i Pustynna burza? A może Cytrynowa Beza i Słodkie toffi? Możliwości jest wiele, a decyzja należy tylko do Ciebie.


Pomarańczowy salon – inspiracje kolorystyczne. Postaw na dobre farby


Jak stworzyć piękny pomarańczowy salon? Pomysły i zestawienia

Salon spełnia często wiele funkcji jednocześnie. Jeśli Twój pokój dzienny jest jednocześnie strefą odpoczynku oraz jadalnią, możesz pomyśleć na przemalowaniu na pomarańczowo okolic stołu – soczysta barwa będzie pobudzać przy śniadaniu oraz wyzwalać apetyt podczas obiadu. Za pomocą kolorów ścian możesz wydzielać także inne strefy w obrębie salonu – wypoczynkową, telewizyjną czy biurową.

Pomarańczowy salon stworzyć można także przy pomocy mebli. Pomyśl o wyrazistej pomarańczowej sofie lub fotelu. Ciekawym rozwiązaniem będą także pomarańczowe zasłonki lub dywan. Czasem wystarczy niewielki akcent, na przykład poduszki i wazony. Wszystko zależy od tego jak dużo koloru chcesz wprowadzić do wnętrza. W pomarańczowym salonie dobrze prezentować się będą meble z drewna o ciepłym odcieniu, z wikliny lub rattanu. Pleciona skrzynia, krzesło, bujany fotel, a może klosz?
Pomarańcz możesz zestawić z kolorami ziemi, takimi jak brązy i beże – w ten sposób „uspokoisz” nieco intensywność koloru. Innym subtelnym połączeniem będą odcienie szarości lub biel. Dla zwolenników mocnych aranżacji ciekawą propozycją może być uzupełnienie pomarańczowego czernią (czarna sofa, metalowa lampa, stolik). Miłośnicy kolorów skusić się mogą na pomarańczowo-niebieskie lub pomarańczowo-zielone kombinacje. Te ostanie osiągniesz, między innymi, wstawiając do pomarańczowego salonu kwiaty doniczkowe. Akcenty niebieskie możesz wprowadzać za pomocą drobnych detali. Ostateczny efekt zależeć będzie od tonacji wybranych barw.


Jak stworzyć piękny pomarańczowy salon? Pomysły i zestawienia


Twój własny pomarańczowy salon – inspiracje i poszukiwania

Pomarańczowy salon to sposób na celebrowanie lata przez cały rok. Czasem niewiele trzeba, aby pokój nabrał słonecznego, energetycznego charakteru i stał się miejscem, w którym chce się przebywać. Wybierz swoją ulubioną farbę Dekoral, dopasuj do niej zasłony, kup kolorowe poduszki i koc, postaw na stole pomarańczowy wazon pełen kwiatów i gotowe!

Inspiracji do stworzenia pomarańczowego salonu marzeń szukać możesz w wielu miejscach – w Internecie, na blogach, w czasopismach wnętrzarskich. Pomysły czerpać możesz także, przeglądając nasze palety barw – być może to one staną się punktem wyjścia do Twojej wyjątkowej aranżacji. Próbuj, łącz kolory, baw się zestawieniami i twórz swoje własne koncepcje aranżacyjne.


Twój własny pomarańczowy salon – inspiracje i poszukiwania