Kolor roku 2024: Różowy brzoskwiniowy - świeże spojrzenie na kolor!

Nie ma kolorów uniwersalnych i idealnych. Opierając się jednak na psychologii oddziaływania barw można wybrać taki odcień, który najlepiej wyrazi upodobania i odpowie na potrzeby. Jaki jest zatem kolor roku 2024?

Różowy brzoskwiniowy – Kolor Roku 2024 marki Dekoral

W tym roku nie chcemy rewolucji. Ten czas sprzyja poszukiwaniu sprawdzonego tła dla indywidualnego stylu. Szukając koloru roku 2024 wzięliśmy pod uwagę odcienie, które potrafią wykreować w przestrzeni równocześnie zdrowy optymizm, jak i atmosferę spokoju. Miękkie, świetliste pastele we wnętrzach mają teraz swój czas i wydają się doskonale spełniać oczekiwania.

Ciepłe kolory reprezentują potrzebę więzi i troski. Rozbielone tony wnoszą pozytywną energię. Cechy te łączy Różowy brzoskwiniowy, pochodzący z palety W pastelowym ogrodzie z linii plamoodpornych farb do wszystkich pomieszczeń Dekoral EFFECT 3in1. Jest świeży, stonowany i lekki. Wybór ten ma konotacje z modnymi odcieniami nude, których sensualny charakter pomaga tworzyć atmosferę bliskości, intymności i bezpieczeństwa we wnętrzu.

Różowy brzoskwiniowy łączy w sobie dwa owocowe, ciepłe odcienie: czerwień i żółty oraz świeżość złamanej bieli. Jest przeciwwagą dla barw związanych z nowoczesnym, ciągle zmieniającym się światem, za którym ciężko nadążyć. Taki subtelny odcień we wnętrzu będzie działał kojąco na zmysły. Delikatnie stymuluje, jest apetyczny i podnosi nastrój. Poza tym ma wiele praktycznych zalet.

To kolor stonowany, dlatego nie przytłacza, co czyni go doskonałym tłem dla bardziej wyrazistych kolorów i materiałów wykończeniowych. Można go wykorzystać w różnych wnętrzach i w różnorodnych trendach. Sprawdzi się zarówno jako kolor dominujący, jak i akcent we wnętrzu.

Różowy brzoskwiniowy wywodzi się z palety barw neutralnych dlatego, mimo, że jest odcieniem różu, jest uniwersalny i znajdzie zastosowanie na ścianach w całym domu. Jest na tyle wszechstronny, że można bez obaw zastosować go w salonie, sypialni, pokoju dziecięcym, a nawet kuchni.

Duże otwarte przestrzenie zyskają przytulność, małe pokoje więcej światła. Łatwo go zestawiać z innymi kolorami zarówno ciepłymi jak i zimnymi, a także z neutralnymi jak modne beże, złamane biele, szarości a nawet brązy.

Sprawdziliśmy też jak kolor ten koresponduje z aktualnymi trendami wnętrzarskimi. Pasuje w szczególności do aranżacji wnętrz z nutką retro i tych czerpiących z natury jak szalenie popularny styl boho. Wpisuje się też w modny trend wysublimowanych wnętrz w stylu minimaluxe czyli tzw. cichej elegancji. W towarzystwie naturalnego drewna, jasnego kamienia i bieli odnajdzie się doskonale.

W pomieszczeniu pomalowanym Różowym brzoskwiniowym można stworzyć przestrzeń do odpoczynku, regeneracji, ale i pełną radości i inspiracji. Jeśli tego oczekujesz od swojego domu – sięgaj po niego śmiało.