Subtelna Szałwia we wnętrzu. Zwolnij tempo!

We współczesnym, pełnym zmian świecie sposobem na ukojenie niepokoju jest zwrot ku naturze i jej harmonijnemu pięknu. Kolor subtelna szałwia to odcień o ziołowej konotacji, posiadający mnóstwo wdzięku i kojącej łagodności. Sprawdź, jak wprowadzić naturalny urok szałwii do swojej przestrzeni.

Subtelna Szałwia to kolor nieoczywisty i złożony. Jest to delikatna zieleń o chłodnym niebieskawym odcieniu, delikatnie zgaszonym, co czyni go miękkim i łagodnym. Te atrybuty koloru sprawiają, że możesz go użyć bez obaw niemal w każdym pomieszczeniu. Jako odcień chłodny, o jasnym tonie, potrafi optycznie powiększyć wnętrze, dzięki czemu sprawdzi się także w mieszkaniach o niewielkim metrażu. Świeżość szałwiowej zieleni wprowadzi do wnętrz lekkość i rześkość, przywodzącą na myśl aromat czystego powietrza łąki lub lasu. Inspirowaną naturą farbę w kolorze szałwii stosować można zarówno w domach, jak i blokach, wśród miejskiej zabudowy, gdzie potrzeba otaczania się kojącymi barwami czerpanymi z przyrody jest najbardziej zauważalna.

Wybierając Subtelną Szałwię, wprowadzisz do domu efekt świeżości oraz atmosferę spokoju i wyciszenia. Z tego względu doskonałym zastosowaniem dla tego koloru będą miejsca relaksu i skupienia, takie jak sypialnia, salon czy pokój do pracy lub nauki dla najmłodszych. Nowoczesne domy często mają mniej podziałów, z płynną i elastyczną przestrzenią zaaranżowaną do pełnienia różnych funkcji. W takich wnętrzach kolor ten wspierać będzie dwie odmienne potrzeby, stanowiąc sprzyjające tło zarówno do pracy, jak i odpoczynku. Farbę w kolorze szałwii nanieść możesz na jedną lub dwie ściany, tworząc tym samym nastrojową aranżację i optycznie dzieląc przestrzeń na strefy – jadalnianą, wypoczynkową, do pracy lub zabawy. Delikatna zieleń będzie harmonizować z każdą z nich.
 

Jako kolor natury, odcień szałwiowy wpisuje się w aktualne trendy zrównoważonego rozwoju, slow-life i dobrego samopoczucia, ale nie musisz się martwić, że szybko wyjdzie z mody. Subtelna Szałwia jest nowoczesnym odcieniem o nieco nostalgicznej, a nawet romantycznej naturze, która pasuje także do stylistyk o charakterze vintage czy rustykalnym. Sypialnia w kolorze szałwii, w której dominuje drewno, rattan i miękkie tkaniny, będzie prezentować się doskonale. We wnętrzach urządzonych w stylu współczesnym szałwia będzie łagodzić surowość nowoczesnych materiałów wykończeniowych, a w połączeniu z naturalnym ciepłym drewnem stworzy miłe dla oka zestawienie. Minimalistyczny salon w kolorze szałwii, dopełniony elementami ze szkła i metalu zachwyci miłośników nowych trendów i sprzyjać będzie domowemu relaksowi. 
 

Odcień szałwiowy łatwo jest łączyć z beżami i brązami, złamanymi ciepłymi bielami, a także innymi zgaszonymi kolorami, takimi jak niebieski czy brudny róż. Subtelna szałwia użyta jako główny kolor w pomieszczeniu to doskonała podstawa dla wyważonej i harmonijnej, a zarazem wyjątkowej aranżacji. Farbę w kolorze szałwii zestawiać można zarówno z ciepłymi, jak i chłodnymi odcieniami, tworząc niebanalne połączenia i wnętrza o bardzo różnorodnym charakterze. Najnowszy kolor roku Dekoral jest więc propozycją z jednej strony uniwersalną, a z drugiej – wyjątkową. Świeża, łagodna i kojąca zieleń szałwii każdej aranżacji nada niepowtarzalnego charakteru.