Chat with us, powered by LiveChat
Przejdź do sklepu Newsletter
Przejdź do sklepu KUP TESTER KOLORU →
Newsletter ZAPIS NA NEWSLETTER →

Nowoczesny pokój dziecięcy

Nowoczesny pokój dziecięcy

Wystrój w dziecięcym pokoju powinien sprzyjać jednocześnie nauce, zabawie i wypoczynkowi. To miejsce stanowi azyl dla naszej pociechy. Warto więc zadbać o to, by miało pozytywny wpływ na jej samopoczucie. Jak urządzić nowoczesny pokój dla dziecka? Jeśli planujesz wprowadzić zmiany w wystroju wnętrza Twojego smyka, sięgnij po garść inspiracji. Poniżej znajdziesz kilka pomysłów na niebanalne aranżacje oparte na ak tualnych trendach.

Nowoczesny pokój dziecięcy – Inspiracje | Aranżacje | Pomysły na rok 2020
 

Pokój dziecięcy – inspiracje

Aby stworzyć kreatywną, sprzyjającą rozwojowi dziecka przestrzeń warto kierować się nie tylko funkcjonalnością oraz aktualnymi trendami w branży wnętrzarskiej, ale przede wszystkim upodobaniami swojej pociechy. Nowoczesny pokój dziecięcy powinien nawiązywać do zainteresowań malucha. Wówczas jego mieszkaniec z pewnością będzie czuł się w zaaranżowanym z myślą o nim wnętrzu dobrze. Zanim skupisz się na detalach, podziel pomieszczenie na funkcjonalne strefy: nauki, wypoczynku i zabawy. W ten sposób ułatwisz sobie zadanie, a także zadbasz o higienę psychiczną swojej pociechy. Mały pokój dziecięcy także warto poddać takiemu podziałowi. Aby zwiększyć wrażenie przestrzeni, wykorzystaj popularne triki, np. zastąp stojące regały wiszącymi półkami lub zainwestuj w funkcjonalny mebel z łóżkiem na antresoli i z miejscem na biurko pod nią.

Pokój dziecięcy – inspiracje
 

Pomysł na pokój dziecięcy dla malucha

Jeśli aranżujesz pokój dla małego dziecka, zadbaj o to, by wnętrze było harmonijne i stworzone do relaksu. Postaw na prostotę i minimalizm. Być może inspiracji warto poszukać w stylu skandynawskim, którego popularność nie spada pomimo upływającego czasu. Aranżacje pokoju dziecięcego w tym klimacie urzekają przytulnością i zastosowaniem naturalnych materiałów. Wypełniony światłem i jasnymi kolorami pokój sprawi, że maluch będzie czuł się bezpiecznie i wpłynie kojąco na jego zmysły. Aby uzyskać taki efekt, pomaluj pokój dziecka na neutralny kolor. To nie musi być biel. W roli tła doskonale sprawdzą się także pastele, np. Tofu lub Winter Clouds z palety matowej farby ceramicznej Dekoral Home & Style. Możesz również sięgnąć po tapety, które urozmaicą wnętrze i nadadzą mu oryginalnego charakteru. Wybierz takie, które będą nie tylko estetyczne, ale też łatwe w utrzymaniu czystości. Gdy bowiem maluch zacznie odkrywać świat, z pewnością chętnie zbada każdy kąt w swoim pokoju, a jego rączki nie zawsze będą czyste.


 

Pokój dziecięcy – aranżacje dla nastolatka

W pokoju nastolatka nie może zabraknąć wygodnego łóżka. Starszym dzieciom ten mebel służy bowiem nie tylko do spania, ale też do czytania książek i relaksu. Zadbaj także o jakość oświetlenia w pokoju. Wybierz stylową i funkcjonalną lampę, która zapewni dziecku odpowiednie warunki do nauki. Pokój dziecka w wieku szkolnym musi być również wyposażony w funkcjonalne biurko i wygodne krzesło. Duża ilość szuflad i półek ułatwi utrzymanie porządku w pomieszczeniu. Poza podstawowymi elementami wyposażenia, warto pamiętać także o dekoracjach. To one tworzą klimat wnętrza i czynią je przytulnym. Aranżacje pokoju dziecięcego z wykonanymi z wysokiej jakości tkanin tekstyliami stanowią jeden z najświeższych trendów. Postaw na wzorzystą narzutę na łóżko lub oryginalne zasłony. Ściany możesz ozdobić plakatami w guście dziecka. Pomieszczenie nabierze ciepła, jeśli na podłodze znajdzie się stylowy dywan.


Pokój dziecięcy – aranżacje dla nastolatka
 

Mały pokój dziecięcy – jak go urządzić?

Aranżując niewielki pokój dla dziecka warto postawić na meble o wysokiej funkcjonalności. Aby optycznie powiększyć wnętrze, zrezygnuj z natłoku kolorów. Łącz biel z szarością lub z czernią. Uzyskasz harmonijną i stylową przestrzeń, stworzoną do wypoczynku. Pokoik dziecięcy z pojemnymi szufladami pod łóżkiem i efektownymi skrzyniami na zabawki z pewnością pomieści wszystkie skarby Twojej pociechy. Jeśli zamieszkuje go rodzeństwo, dobrym rozwiązaniem będzie piętrowe łóżko. Aby pokój dziecka nabrał wyrazu, warto wprowadzić do niego kilka modnych akcentów, np. pastelowy łapacz snów lub zachwycający baldachim - stylowe zastępstwo dla tipi, który jeszcze nie tak dawno był hitem aranżowanych dla dzieci wnętrz. Pamiętaj, by pokój dla dziecka wyposażyć w trwałe meble oraz takie, które będą rosły wraz z nim.

Mały pokój dziecięcy – jak go urządzić?
 

Ściany w pokoju dziecięcym – inspiracje

By stworzyć pobudzającą wyobraźnię, a jednocześnie sprzyjającą wypoczynkowi przestrzeń, unikaj natłoku kolorów oraz dekoracji. Zrezygnuj z intensywnej barwy na ścianach i ogranicz się do jednego lub kilku akcentów w mocnych kolorach. Aby pokój dziecięcy nie przytłaczał, pomaluj go na jasny i neutralny odcień, który będzie doskonałym tłem dla stylowej aranżacji. Rolę dekoracji w pokoju może pełnić ozdobiona tapetą, a w przypadku minimalistycznych wnętrz, pokryta białą cegłą ściana. Pokoik dziecięcy nabierze indywidualnego charakteru, jeśli ozdobimy ściany ulubionymi postaciami z bajek smyka, mieszkańcami lasu lub modnym ostatnio motywem tęczy. Ścianę można też pokryć farbą tablicową. W ten sposób dziecko będzie mogło ozdobić pokój wedle własnego uznania, a jednocześnie zyska przestrzeń do rozwoju swojej kreatywności oraz zdolności manualnych.


Ściany w pokoju dziecięcym – inspiracje


Zobacz także:
1. Katalog Inspiracji Dekoral 
2. Kolor roku 2020 czyli Blue Clouds.