Modna i czysta łazienka

Współczesne czasy na nowo zdefiniowały pojęcie łazienki. To już nie tylko pomieszczenie z praktycznym wystrojem, które ma służyć utrzymaniu higieny. Poświęcamy coraz więcej uwagi wystrojowi tego typu wnętrz, staramy się uzyskać spójną przestrzeń, która będzie pełniła też funkcję miejsca odprężenia po całym dniu. Aby to osiągnąć, staramy się zaaranżować łazienki, tak, aby były przyjemne dla oka. Realizację najbardziej fantazyjnych i modnych projektów ułatwią dedykowane do miejsc szczególnie narażonych na wilgoć i pleśnie farby.
 

Silny trend w domach jednorodzinnych lub przestronnych apartamentach to wykreowanie pokoju kąpielowego. Są to zazwyczaj duże pomieszczenia z dostępem do światła dziennego. To powoduje, że automatycznie w takiej łazience można puścić wodze fantazji. Wolnostojąca wanna o łagodnym kształcie wyznaczy styl całej łazienki, który dodatkowo podkreślą dekoracje w podobnym charakterze. Do wyboru mamy klasyczne białe, ale także coraz bardziej popularne czarne wanny. Dodaj ciekawe akcenty np. ceramiczne donice z egzotycznymi roślinami np. bananowcem lub monsterą. Stworzą one soczysto-zielone akcenty i podkreślą naturalny styl. Drewniane meble i plecione lampy to kolejny silny trend, który zapewni lekkość wystroju. Ściany pomaluj pastelową farbą np. Kamienista plaża lub Zawsze na czasie z linii Dekoral ŁAZIENKA & KUCHNIA. Dają ona długotrwałą ochronę przed rozwojem grzybów i pleśni.

Współczesne farby do łazienek, dzięki swoim właściwościom, z powodzeniem zastępują glazurę. Warto pamiętać, że w takim wnętrzu szczególnie liczą się detale. Na tle ściany pomalowanej w całości farbą Dekoral ŁAZIENKA & KUCHNIA w kolorze Miętowa pokusa lub Czas na miętę wdzięcznie zaprezentuje się w towarzystwie białej armatury oraz drewnianych mebli. Niebanalny styl takiemu kącikowi nadadzą drewniane dekoracje – wysokie krzesło i parawan.