Odnowiony balkon i taras

Niezależnie od tego, czy posiadasz duży taras, czy niewielki balkon w bloku, przy użyciu kilku prostych trików możesz je zamienić w przytulne miejsce, idealne na złapanie oddechu od codziennych obowiązków. Z wielozadaniowymi farbami Dekoral będzie to łatwe!

 

Zanim zaczniesz go urządzać, poświęć chwilę na malowanie balkonu. Warto bowiem odświeżyć jego powierzchnię. Stanie się wówczas nie tylko estetyczna, ale też odporna na działanie czynników atmosferycznych i zabrudzenia. Zacznij od ścian balkonu. Jeśli po zimie pokryta jest osadem z okolicznych kominów, nie będzie dobrym tłem dla tworzonej aranżacji. Użyj akrylowej farby elewacyjnej Dekoral DO FASAD. Jeśli jednak planujesz malowanie balkonu w bloku, zachowaj ostrożność przy wybieraniu koloru farby. Postaw na odcień, który doskonale współgra z pozostałymi elementami elewacji, w tym także z balkonami sąsiadów. Zanim zaczniesz malować, uszczelnij system odprowadzania wody, by zapobiec zaciekom. Oczyść też malowaną powierzchnię oraz podłogę balkonu. Do malowania użyj pędzla lub wałka.

Teraz, gdy balkon został już odnowiony, czas pobudzić swoją kreatywność. Aby zaaranżować balkon lub taras na nowo, nie trzeba ponosić dużych kosztów. Jeśli posiadasz stare, wymagające odnowienia meble, pokryj je szybkoschnącą emalią, by dać im drugie życie. Niezależnie od tego, czy będą to drewniane krzesła, czy metalowy stolik, zastosuj emalię Dekoral EXPRESS TOP. Możesz też wykorzystać palety. Z łatwością wykonasz z nich balkonową ławę lub wygodną kanapę. Malowanie palet nie zajmie Ci dużo czasu, podobnie jak ich mocowanie. Użyj zwykłych śrub i umieść je w niewidocznych dla oczu miejscach. Połóż na kanapie z palet wygodne poduszki. Stolik natomiast możesz ozdobić wykonanym z hartowanego szkła blatem.

Skoro meble są już gotowe, czas na dodatki. Aby zapewnić sobie najlepsze warunki do relaksu na balkonie lub tarasie, wprowadź zieleń. Mowa o roślinach, które z pewnością pomogą Ci się odprężyć, a jednocześnie zapewnią estetyczny efekt. Możesz je także wykorzystać, by osłonić się przed spojrzeniami przechodniów. Malowanie doniczek to niezawodny sposób na nadanie balkonowi oryginalnego charakteru. 

Samodzielnie stworzone kwietniki z barwnymi doniczkami lub zawieszone na ścianach doniczki w stonowanych kolorach z pewnością okażą się strzałem w dziesiątkę. Zastanawiasz się, jak odnowić stare donice plastikowe? Z farbą Dekoral MULTIMETAL to nic trudnego. Wybierz jeden z wyjątkowych kolorów i zamień nieestetyczne, stare metalowe doniczki w stylowy dodatek. Postaw na jednolity efekt lub zaszalej z kolorami.