Chat with us, powered by LiveChat
Przejdź do sklepu Newsletter
Przejdź do sklepu KUP TESTER KOLORU →
Newsletter ZAPIS NA NEWSLETTER →

Kolor ścian w naszym biurze a wydajność i efektywność pracy

Kolor ścian w naszym biurze a wydajność i efektywność pracy

Chcąc nie chcąc, to właśnie w pracy spędzamy najwięcej czasu – to około 40 godzin tygodniowo. Gdy dodatkowo uświadomimy sobie, że w miesiącu mogą to być nawet 25 dni, łapiemy się za głowę. Rzeczywiście! Nie będzie przesadą określenie, że biuro to nasz drugi dom.

Chcąc nie chcąc, to właśnie w pracy spędzamy najwięcej czasu

 

To właśnie z tego względu próbujemy dopasować stanowisko pracy do swoich potrzeb: zabieramy do biura ulubiony kubek, układamy na blacie kolorowe akcesoria do pisania, zapraszamy rośliny lub drobne dekoracje - wszystko po to, aby choć odrobinę oswoić sobie tę nieprzyjazną przestrzeń.

Powodem niechęci do miejsca pracy mogą być niewłaściwie dopasowane kolory! Zdaniem psychologów to, jakie barwy nas otaczają, ma duży wpływ na ogólne samopoczucie. Czy brak wydajności może wynikać z tego, że na ścianie jest biel zamiast błękitu? Czy ochota do działania przychodzi niemal od razu po wejściu do biura zanurzonego w kanarkowej żółci?

To właśnie z tego względu próbujemy dopasować stanowisko pracy do swoich potrzeb

 

Jak kolor wpływa na efektywność pracy?

Za moment przekonamy się, jak kolor wpływa na wydajność pracy i czy dany odcień może zwiększyć lub przeciwnie - zmniejszyć naszą efektywność. Być może wystarczy zmiana wystroju w biurze, aby z nieprzyjaznego miejsca przeobrazić je w przestrzeń pełną kreatywnej energii!

Jak kolor wpływa na efektywność pracy?

 

Szukasz motywacji? Postaw na chłodne kolory

Czas nieco zmienić dotychczasowe postrzeganie błękitu czy granatu jako kolorów, które usypiają. W pomieszczeniach biurowych to właśnie chłodne odcienie sprawdzają się najlepiej – i bynajmniej nie zachęcają do drzemki.

Czyste chłodne kolory motywują do pracy umysłowej i pobudzają kreatywne myślenie. Okażą się też świetne dla nowo przyjętych pracowników, ponieważ zdaniem psychologów pozwalają lepiej otworzyć się przed innymi. Kojące oddziaływanie chłodnych barw kojarzące się z niebem czy wodą nie powinno nas więc dziwić. Ciekawe jednak jest to, że z jednej strony koją nerwy, a z drugiej zachęcają do myślenia i efektywnego działania.

Szukasz motywacji? Postaw na chłodne kolory

 

Chcesz stworzyć przestrzeń do organizowania burzy mózgów lub prowadzenia rozmów kwalifikacyjnych? Połącz Koronkową Biel z Błękitnym Muślinem z palety farby lateksowej  Dekoral Clean & Color. Czystość zestawienia zaakcentuj poprzez minimalistyczny wystój wnętrza z wykorzystaniem metalu, szkła lub drewna.

Jeśli chcesz postawić na nowoczesny chłód, możesz zdecydować się na szarości lub pudrowy róż. Zestaw Perłową Organzę z Pastelowym Różem z tej samej palety farby lateksowej Dekoral Clean & Color i przekonaj się, jak przyjemnie wygląda biuro w zimnej odsłonie.

Jeśli chcesz postawić na nowoczesny chłód, możesz zdecydować się na szarości lub pudrowy róż

 

Ciepłe odcienie tylko do wypoczynku

Zdania psychologów są w tym przypadku podzielone. Z jednej strony wszelkiego rodzaju żółcie, pomarańcze i czerwienie podnoszą wydajność, zwłaszcza w pracy działów kreatywnych i marketingowych. Z drugiej jednak wprowadzają atmosferę, która może zmniejszyć efektywność pracy, zachęcając raczej do niezobowiązujących rozmów niż negocjacji zawodowych. W takiej sytuacji warto znaleźć złoty środek.

Ciepłe odcienie tylko do wypoczynku
 

Zachęcamy do tego, aby zapraszać ciepłe kolory do biura, ale znaleźć dla nich miejsce w pomieszczeniach dedykowanych integracji lub wypoczynkowi. Dobrze w takim wnętrzu sprawdzi się Cytrynowa Beza z palety matowej farby lateksowej Dekoral Odporna na Szorowanie. Dla uzyskania jeszcze bardziej wyrazistego charakteru można sięgnąć po Morelowy Krem z tej samej kolekcji.

Zachęcamy do tego, aby zapraszać ciepłe kolory do biura, ale znaleźć dla nich miejsce w pomieszczeniach dedykowanych integracji lub wypoczynkowi

 

Poszukiwacze oryginalności powinni zastanowić się nad zastosowaniem wyrazistych barw: Czerwone Sukno lub Malinowa Alcantra z palety farby lateksowej Dekoral Clean & Color będzie świetnie prezentować się z tłem w kolorze Migdałowym z palety Dekloral Odporna Na Szorowanie. Należy pamiętać przy tym jednak, aby czerwień nie dominowała, a stanowiła jedynie przyciągający wzrok akcent w biurze.

Neutralny kolor ścian w biurze

Zdaniem psychologów na efektywność i wydajność wpływają neutralne kolory ziemi kojarzące się z naturą. Zwykle tego typu rozwiązania zapraszamy do wnętrz mieszkalnych. Potrafią ukoić skołatane nerwy i nadać przestrzeni przytulności. Są popularne nie tylko z wymienionych względów, ale także dlatego, że nadają się do tworzenia połączeń z innymi, bardziej wyrazistymi kolorami.

Neutralny kolor ścian w biurze
 

O efektywność i wydajność biurze zadbają odcienie nawiązujące do natury. Poznaj potencjał, jaki tkwi w matowych farbach lateksowych Dekoral Odporna Na Szorowanie. W palecie znajdziesz tak interesujące odcienie, jak Brzoskwiniowy Pastelowy lub Caffe Latte. Podkręć ich potencjał, decydując się na dodatki z drewna bądź wikliny. Uwypuklisz w ten sposób delikatne ciepło, jakie ukryte jest w odcieniach beżu.

O efektywność i wydajność biurze zadbają odcienie nawiązujące do natury
 

Jeśli takie kolory wydają Ci się zbyt monotonne, możesz przełamać je przy użyciu odcieni szarości, takich jak Szary Canvas bądź Intuicja z palety farby lateksowej  Dekoral Clean & Color. Jasny brąz ziemi w połączeniu z chłodem skał stworzy nowoczesne zestawienie odpowiednie do zaprojektowania biura dla indywidualisty – kogoś, kto sam zarządza swoją pracą i na co dzień potrzebuje skupienia.

Jasny brąz ziemi w połączeniu z chłodem skał stworzy nowoczesne zestawienie odpowiednie do zaprojektowania biura dla indywidualisty

 

Drobna zmiana to wielka zmiana!

Jaki kolor ścian w biurze wybrać, aby każdego dnia witać obowiązki zawodowe z uśmiechem? Nasze propozycje z pewnością zainspirują Cię do zmian. Będziesz zaskoczony, że wystarczyło przemalować ściany, aby poprawić nie tylko efektywność, ale także humor.

Drobna zmiana to wielka zmiana!


Zobacz także:
1. Paleta Roku 2021: Przytulność. Z miłości do błogości!
2. Praca zdalna. 5 wskazówek, jak urządzić domowe biuro podczas home office.