Kolor ścian w naszym biurze, a efektywność pracy

Chcąc nie chcąc, to właśnie w pracy spędzamy najwięcej czasu – to około 40 godzin tygodniowo. Gdy dodatkowo uświadomimy sobie, że w miesiącu mogą to być nawet 25 dni, łapiemy się za głowę. Rzeczywiście! Nie będzie przesadą określenie, że biuro to nasz drugi dom.

To właśnie z tego względu próbujemy dopasować stanowisko pracy do swoich potrzeb: zabieramy do biura ulubiony kubek, układamy na blacie kolorowe akcesoria do pisania, zapraszamy rośliny lub drobne dekoracje - wszystko po to, aby choć odrobinę oswoić sobie tę nieprzyjazną przestrzeń. Powodem niechęci do miejsca pracy mogą być niewłaściwie dopasowane kolory! Zdaniem psychologów to, jakie barwy nas otaczają, ma duży wpływ na ogólne samopoczucie. Czy brak wydajności może wynikać z tego, że na ścianie jest biel zamiast błękitu? Czy ochota do działania przychodzi niemal od razu po wejściu do biura zanurzonego w kanarkowej żółci?
 

Czyste chłodne kolory motywują do pracy umysłowej i pobudzają kreatywne myślenie. Okażą się też świetne dla nowo przyjętych pracowników, ponieważ zdaniem psychologów pozwalają lepiej otworzyć się przed innymi. Kojące oddziaływanie chłodnych barw kojarzące się z niebem czy wodą nie powinno nas więc dziwić. Ciekawe jednak jest to, że z jednej strony koją nerwy, a z drugiej zachęcają do myślenia i efektywnego działania.
 

W palecie Dekoral EFFECT 3in1 znajdziesz ponadczasowe klasyki, które będą wyglądały dobrze w duecie z innym odcieniem, jak i solo. Wypróbuj: Biały z nutą beżu, Biały z nutą szarości, Najjaśniejszy beż, lub nieco cieplejsze Świetlisty beż. Aby dodać trochę ponadczasowej elegancji sięgnij po odcień Szary jak mgiełka lub Delikatny szary.
 

Jaki kolor ścian w biurze wybrać, aby każdego dnia witać obowiązki zawodowe z uśmiechem? Nasze propozycje z pewnością zainspirują Cię do zmian. Będziesz zaskoczony, że wystarczyło przemalować ściany, aby poprawić nie tylko efektywność, ale także humor.

Więcej pomysłów na wnętrza z wykorzystaniem produktów Dekoral jest dostępna na stronie Inspiracji Dekoral.